Постинг
09.05 11:12 -
ВЕЧЕ СЪМ У ДОМА
Ти помниш ли как се завърна
от фронта,
прашен и мръсен,
отслабнал и блед,
с поглед отнесен,
далечен,
от чувства лишен.
Стоеше на масата,
кротко,
мълчеше,
гледаше в нищото,
с цигара
трепереща в
твойта ръка.
Изведнъж кацна калинка
на старата мушама,
тръгна смело към теб.
Ти вдигна ръка.
„Не я удряй!”
аз изпищях.
Ти се усмихна
чак сега,
подхвана калинката,
на показалеца я намести.
Тя разпери крила и
мигом хвръкна,
а ти тихо въздъхна:
„Вече съм у дома”

Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 500
